Центр правової допомоги сурогатним матерям і донорам ооцитів

У програмах сурогатного материнства повинні бути дотримані інтереси всіх учасників процесу - потенційних батьків, сурогатної матері, репродуктивної клініки. Такі програми повинні проводиться суворо відповідно до вимог законодавства, а права батьків та сурогатної матері повинні бути адекватно і справедливо прописані в письмовому договорі, не ущемляючи ні одну зі сторін.

На сьогодні найменш юридично захищеними є жінки, які погоджуються виступити в якості сурогатної матері. У них не завжди є можливість звернутися за консультацією до адвоката. Бувають випадки, коли вони через незнання підписують договори з кабальними для себе умовами, не розуміють чи мають право на компенсацію згідно таких договорів і в якому випадку. І на ринку є несумлінні посередники, які цим користуються.
Необхідно дотримання балансу інтересів всіх сторін. Тому адвокат, експерт в галузі репродуктивного права Олена Бабич, яка багато років займається правовим супроводом програм сурогатного материнства, створила платформу ivf-law.com, де кожна жінка, яка планує вступити або вже вступила в програму сурогатного материнства, і якій потрібна юридична допомога, могла безкоштовно її отримати.


Друк  

Коментарі, що працюють наCComment