Підсумки 2020-го

Дорогі колеги!

Настав час підбити підсумки минулого 2020-го року. Він помітно відрізнявся від попередніх. Для всіх нас цей рік був складним. Всім нам доводилося непросто. Вимушені карантинні обмеження змінили наше життя. Хочу щиро подякувати всім за взаємну підтримку на найнебезпечнішому етапі епідемії, етапі режимів вимушених обмежень та самоізоляції.
З введенням карантину багато іноземних громадян не змогли приїхати в Україну, щоб забрати своїх генетичних дітей, народжених сурогатними матерями. Правління асоціації з перших днів карантину висловило свою стурбованість і звернулося до відповідних державних інстанцій. Багато питань були вирішені позитивно.
Нерідко в українських ЗМІ «підігрівався» негативний інтерес суспільства до української репродуктивної медицини і одного з найбільш її суперечливих напрямків - сурогатного (замінного) материнства. На жаль, інформація в ЗМІ часто була суперечлива і не завжди відповідала дійсності. Поширювалася інформація про нібито «незаконні спроби торгівлі людьми під прикриттям сурогатного материнства», про «переплутані ембріони». У прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» ми провели онлайн-конференцію «Останні події в репродуктивній медицині України – що відбувається?». Актуальні питання були порушені на вебінарі «Особливості роботи українських клінік ДРТ в умовах пандемії COVID-19».
2020-й стрімко йде в історію. Не все, що ми планували, вже зроблено, досягнуто хоча і невеликі, але видимі результати.
На засіданні робочої групи «Законодавче врегулювання питань сурогатного материнства», створеної при Комітеті з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Верховної Ради України, було обговорено проект Закону України «Допоміжні репродуктивні технології», який запропонувала робоча група експертів УАРМ. Ми сподіваємося, що робота по прийняттю цього Закону нарешті досягне свого логічного завершення.
Щорічна наша зустріч на симпозіумі «Теорія і практика репродукції людини» в Києві в травні не відбулася зі зрозумілих причин. У травні були проведені тільки дві онлайн-секції «COVID-19 пандемія – від запліднення до пологів» і «Криза – небезпека або можливість?». Основна ж частина симпозіуму була проведена в жовтні в форматі онлайн. Хоча даний формат проведення аж ніяк не замінює безпосереднього спілкування, ми по-справжньому поринули в дружню атмосферу, почули цікаві доповіді, поділилися досвідом. Спасибі всім, хто брав участь в організації та проведенні даного наукового заходу: спікерам, учасникам, спонсорам, організаторам! Сподіваюся, що все будуть дуже раді зустрітися на травневому симпозіумі УАРМ-2021, інформацію про який ми повідомимо пізніше.
Любі друзі! Щиро бажаю всім нам міцного здоров'я перш за все, успіхів, щастя, а всі проблеми нехай залишаться в 2020-му.

З повагою
Президент УАРМ Олександр Юзько


Друк  

Коментарі, що працюють наCComment