Роз’яснення УАРМ щодо законодавчого регулювання ДРТ

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило 27.07.2021 року проєкт Закону України «Про допоміжні репродуктивні технології».

Слід зауважити, що МОЗ на початку 2021 року зверталось до УАРМ, і ми надали свій варіант законопроєкту. На жаль, варіант, який МОЗ надало в асоціацію для розгляду в травні цього року, кардинально відрізнявся. Ми наполягали на суттєвих корекціях законопроєкту. Тому 20 травня 2021 року відбулась зустріч робочої групи МОЗ за участі Першого заступника Міністра І.Садов'як та УАРМ в складі О.Юзька, В.Камінського, В.Зукіна, О.Бабич, В.Черниша, А.Сербенюк та С.Гак. Була досягнута домовленість про необхідність суттєвих змін в законопроєкті МОЗ, які були зроблені УАРМ та надані в МОЗ 08.06.2021 р. Необхідно уважно проаналізувати запропонований МОЗ варіант законопроєкту.

Хочемо нагадати, що УАРМ вже неодноразово намагалася удосконалити українське законодавство щодо репродуктивного права. В 2010 році ми ініціювали прийняття Закону України «Про допоміжні репродуктивні технології», який було розроблено та подано до Верховної Ради України. Третього квітня 2019 р. на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я його було відхилено разом з двома іншими альтернативними варіантами проєкту Закону про ДРТ. Члени Комітету прийняли рішення створити робочу групу із напрацювання єдиного законопроєкту щодо репродуктивних технологій. 15 червня 2020 року в режимі онлайн відбулося засідання робочої групи "Законодавче врегулювання питань сурогатного материнства", створеної при  Комітеті з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України. Було обговорено проєкт Закону України "Допоміжні репродуктивні технології", який запропонувала робоча група експертів УАРМ.

На сьогоднішній день ніяких змін в законодавстві України, яке регулює роботу галузі допоміжних репродуктивних технологій, не відбулося. Клініки репродуктивної медицини в Україні продовжують роботу в звичайному режимі, дотримуючись норм чинного законодавства.

Від правління УАРМ Олександр Юзько


Друк  

Коментарі, що працюють наCComment